Specific tank pads designed specifically for the most popular models on the market. Adhesive kit consists of three elements: Front protection Two side protections which improve grip on curves. The material used is resin, and there are transparent parts and carbon look sections. Other characteristics and particularities of our specific tankpads: Impact resistant Resistant to UVP Scratch resistant Designed in Barcelona An instruction sheet is provided to facilitate assembly.
passend für:
KAWASAKI Z1000 2014
KAWASAKI Z1000 2015
KAWASAKI Z1000 2016
KAWASAKI Z1000 2017
KAWASAKI Z1000 2018
KAWASAKI Z1000 2019
KAWASAKI Z1000 SE 2014
KAWASAKI Z1000 SE 2015
KAWASAKI Z1000 SE 2016
| Art.-ID | 233200 |
| Zustand | Neu |
| Altersfreigabe | Ohne Altersbeschränkung |
| Varianten-ID | 8436C |
| Hersteller | Puig |
| Herstellungsland | Spanien |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 580 g |
| Netto-Gewicht | 80 g |
| Maße | 220×298×3 mm |
PUIG 8436C Spezifischer Tankschutz passend fuer KAWASAKI Z1000 Carbon look
PUIG 8436C Spezifischer Tankschutz passend fuer KAWASAKI Z1000 Carbon look
| Verfügbarkeit: | Sofort versandfertig, Lieferzei 5 Tage |
|---|
* inkl. ges. MwSt. zzgl. Versandkosten