A practical high resistance front fork protector with a racing look for your motorbike. Manufacturated through a nylon block. Weight of 265 grams, protecting fork and swing arm protection.
SWING ARM PROTECTOR
suitable for :
HONDA CBR600RR 2013
HONDA CBR600RR 2014
HONDA CBR600RR 2015
HONDA CBR600RR 2016
swing arm protector Racing Honda CBR 600RR 2013-2016 black
swing arm protector Racing Honda CBR 600RR 2013-2016 black, Puig
Swing arm protector Puig
A practical high resistance swing protector with a racing look for your motorbike. Manufactured through a nylon block. Weight of 265 grams, protecting fork and swing arm protection.
reduces damages at the rear swinging forkmade of Nylonassembly materials completely includedSportive design4 different nylon-caps included (blue, red, white, yellow)
- Baujahr von bis: 2013-2016
- dimension: xxx-xxx-xxx
- type: CBR 600RR
- Hauptkategorie: Gabelprotektoren
- Hersteller-Marke-Type: Honda
- Manufacturer Part Number: 8647N
- Marke vom Lieferant: Puig
- Produkte: Gabelprotektoren
- Produzent: Puig
Art.No: 8647N
| Item ID | 33877 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 8647N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 860 g |
| Net weight | 360 g |
| Dimensions | 76×470×53 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 8647N Swing Arm Protector fitted for HONDA CBR600RR Schwarz
PU 8647N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping