NAKED yoke protector designed with elegant and minimalist shapes. We have several designs of yoke to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke of your bike before you buy the yoke protector.
suitable for :
HONDA VFR 1200 FD 2010
HONDA VFR 1200 FD 2011
HONDA VFR 1200 FD 2012
HONDA VFR 1200 FD 2013
HONDA VFR 1200 FD 2014
HONDA VFR 1200 FD 2015
HONDA VFR 1200 FD 2016
HONDA VFR1200F 2010
HONDA VFR1200F 2011
HONDA VFR1200F 2012
HONDA VFR1200F 2013
HONDA VFR1200F 2014
HONDA VFR1200F 2015
HONDA VFR1200F 2016
| Item ID | 233145 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 7428U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 225×300×2 mm |
PUIG 7428U Naked Yoke Protector fitted for HONDA VFR 1200 FD Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping