NAKED yoke protector designed with elegant and minimalist shapes. We have several designs of yoke to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke of your bike before you buy the yoke protector.
suitable for :
KAWASAKI ER-6N 2012
KAWASAKI ER-6N 2013
KAWASAKI ER-6N 2014
KAWASAKI ER-6N 2015
KAWASAKI ER-6N 2016
KAWASAKI ER-6F 2012
KAWASAKI ER-6F 2013
KAWASAKI ER-6F 2014
KAWASAKI ER-6F 2015
KAWASAKI ER-6F 2016
| Item ID | 233142 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 7421U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 1×225×300 mm |
PUIG 7421U Naked Yoke Protector fitted for KAWASAKI ER-6N Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping