NAKED yoke protector designed with elegant and minimalist shapes. We have several designs of yoke to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke of your bike before you buy the yoke protector.
suitable for :
KAWASAKI NINJA 250R 2008
KAWASAKI NINJA 250R 2009
KAWASAKI NINJA 250R 2010
KAWASAKI NINJA 250R 2011
KAWASAKI NINJA 250R 2012
| Item ID | 233141 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 7420U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 224×298×1 mm |
PUIG 7420U Naked Yoke Protector fitted for KAWASAKI NINJA 250R Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping