RADIKAL yoke protector with aggressive and sporty shapes available in several colors: blue, red, gray and green (for Kawasaki models only). We have several designs of yokes to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke of your bike before purchasing.
suitable for :
KAWASAKI Z1000SX 2011
KAWASAKI Z1000SX 2012
KAWASAKI Z1000SX 2013
KAWASAKI Z1000SX 2014
KAWASAKI Z1000SX 2015
KAWASAKI Z1000SX 2016
KAWASAKI Z1000SX TOURER 2011
KAWASAKI Z1000SX TOURER 2012
KAWASAKI Z1000SX TOURER 2013
KAWASAKI Z1000SX TOURER 2014
KAWASAKI Z1000SX TOURER 2015
KAWASAKI Z1000SX TOURER 2016
| Item ID | 233013 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6950U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 223×296×1 mm |
PUIG 6950U Radikal Yoke Protector fitted for KAWASAKI Z1000SX Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping