Give a colorful and personalized touch to your motorcycle with the Balance bar end weights from Puig. With a modern and attractive design, the installation of the Balance handlebar end weights is an easy way to renew the aesthetics of the motorcycle and give it a more personalized look. There is a universal model and specific models to ensure a perfect fit for multiple motorcycle models. Manufactured from a block of high-quality aluminum to obtain a piece that is both light and resistant. They are made up of three parts, a central body, a ring available in various colors to achieve the best combination with the motorcycle, and an end cap with the Puig Hi-Tech Parts inscription. Its installation is very simple since you just have to replace them with the original bar end weights.
More information shortly
suitable for :
APRILIA RS 457 2024
APRILIA RS 457 2025
APRILIA RS 457 2026
APRILIA RS125 2025
APRILIA RS125 2026
APRILIA TUONO 125 2025
APRILIA TUONO 125 2026
| Item ID | 239816 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22239N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 680 g |
| Net weight | 180 g |
| Dimensions | 103×58×174 mm |
PUIG 22239N Bar Ends Balance fitted for APRILIA RS 457 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping