Enhance the sporty image and improve ergonomics with Puig clutch and brake levers. With a modern and sporty design, the Puig clutch and brake levers are the ideal complement to personalize the image of your motorcycle. Machined from an aluminum block, they are light as well as resistant, they have a black anodized finish to give them a perfect finish and easy to combine with most motorcycles on the market. They also have an adjustable lever, which allows it to be quickly and easily adjusted to the position preferred by each rider according to their needs and riding style. Both the base of the clutch lever and the brake lever incorporate a rubber coating with non-slip grooves to improve grip and feel when using them.
ADJUSTABLE BRAKE FOOT PEDAL
suitable for :
KAWASAKI Z900SE 2025
KAWASAKI Z900 2019
KAWASAKI Z900 2025
KAWASAKI Z900SE 2026
KAWASAKI Z900 2026
KAWASAKI Z900 2017
KAWASAKI Z900 2018
KAWASAKI Z900 2020
KAWASAKI Z900 2021
KAWASAKI Z900 2022
KAWASAKI Z900 2023
KAWASAKI Z900 2024
| Item ID | 239640 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22124V |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 800 g |
| Net weight | 300 g |
| Dimensions | 79×158×234 mm |
PUIG 22124V Adjustable Brake Foot Pedal fitted for KAWASAKI Z900SE Grün
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping