Enhance the sporty image and improve ergonomics with Puig clutch and brake levers. With a modern and sporty design, the Puig clutch and brake levers are the ideal complement to personalize the image of your motorcycle. Machined from an aluminum block, they are light as well as resistant, they have a black anodized finish to give them a perfect finish and easy to combine with most motorcycles on the market. They also feature an adjustable toe piece, allowing for quick and easy adjustments to each rider’s preferred position based on their needs and riding style. The lever is not adjustable in extension, but it is adjustable radially. Both the base of the clutch lever and the brake lever incorporate a rubber coating with non-slip grooves to improve grip and feel when using them.
ADJUSTABLE GEAR SHIFT PEDAL
suitable for :
HONDA CB750 HORNET 2023
HONDA CB750 HORNET 2024
HONDA CB750 HORNET 2025
HONDA CB750 HORNET 2026
HONDA CB750 HORNET ECLUTCH 2026
| Item ID | 239633 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22123P |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 800 g |
| Net weight | 300 g |
| Dimensions | 80×160×235 mm |
PUIG 22123P Adjustable Gear Shift Pedal fitted for HONDA CB750 HORNET Silber
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping