Renew the look of your motorcycle’s bar ends with the handlebar Thruster from Puig. Made of ultralight material, only 58 gr, they will bring the ideal balance to your motorcycle. The Thruster bar ends are made up of two parts, the body and the Hi-Tech parts caps. The latter is available in various colors and it should be noted that both the stopper and the stoppers with black finish are sold separately.
Set of Black base section model Thruster
suitable for :
YAMAHA MT-09 SP 2024
YAMAHA MT-09 2025
YAMAHA MT-09 SP 2025
YAMAHA MT-09 Y-AMT 2024
YAMAHA MT-09 Y-AMT 2025
YAMAHA MT-09 2024
YAMAHA MT-09 2026
YAMAHA MT-09 SP 2026
YAMAHA MT-09 Y-AMT 2026
BMW S1000RR 2026
BMW S1000RR 2025
| Item ID | 239572 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22096N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 660 g |
| Net weight | 160 g |
| Dimensions | 100×55×170 mm |
PUIG 22096N Bar Ends Thruster fitted for YAMAHA MT-09 SP Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping