Machined from a block of aluminum and anodized in seven different colors. Its design combines simplicity of lines and minimalism of racing character. This counterweight is a 40mm long model. There is a universal model and specific models for most motorcycles.
M8
suitable for :
YAMAHA MT-09 SP 2024
YAMAHA MT-09 2025
YAMAHA MT-09 SP 2025
YAMAHA MT-09 Y-AMT 2024
YAMAHA MT-09 Y-AMT 2025
YAMAHA MT-09 2024
YAMAHA MT-09 2026
YAMAHA MT-09 SP 2026
YAMAHA MT-09 Y-AMT 2026
BMW S1000RR 2026
BMW S1000RR 2025
| Item ID | 239569 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22095R |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 720 g |
| Net weight | 220 g |
| Dimensions | 100×55×174 mm |
PUIG 22095R Bar Ends Sport fitted for YAMAHA MT-09 SP Rot
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping