Designed for sporty motorcycles that incorporate the turn signal in the rearview mirror and wish to mount the mirrors on the counterweight. With an elegant design, this piece is designed for riders with the latest sports motorcycles who have front turn signals in the mirrors as standard and who want to mount the mirrors on the handlebar counterweight. To achieve this, these mirror covers incorporate the compact and multi-purpose approved Tab turn signals. The covers are made of high quality aluminum with a black anodized finish, resulting in a light, discreet and elegant piece, which together with the Tab turn signal give a personal touch while maintaining the sport essence of R motorcycles such as the Kawasaki ZX10R, Yamaha R1, Honda CBR 1000RR and Ducati Panigale V2 / V4.
Rearview Mirrors Caps with Turn Lights Tab
suitable for :
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP 2017
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP2 2017
HONDA CBR1000RR FIREBLADE 2017
HONDA CBR1000RR FIREBLADE 2018
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP 2018
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP2 2018
HONDA CBR1000RR FIREBLADE 2019
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP 2019
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP2 2019
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2021
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2022
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2020
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2023
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2025
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2024
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2025
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2024
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2020
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2021
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2022
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2023
| Item ID | 239518 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22043N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 700 g |
| Net weight | 200 g |
| Dimensions | 59×89×149 mm |
PUIG 22043N Rearview Mirrors Caps with Turn Lights Tab fitted for HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping