Give your motorcycle a personal touch as well as a functional one with the Puig chain tensioners. Puig launches a new range of chain tensioners on the market that have an attractive and careful design. They are made with high quality materials and are milled from an aluminum block to guarantee the best finish. Its effective regulation system and the marking on the upper part facilitates the chain tensioning operation. It integrates perfectly into the hollow of the swingarm of each motorcycle, and its anodized in a color combination that allows you to choose the option that best suits your motorcycle aesthetically.
PUIG CHAIN TENSIONER
suitable for :
HONDA CBR650R 2019
HONDA CBR650R 2020
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2020
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2021
HONDA CBR650R 2021
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2022
HONDA CBR650R 2022
HONDA CBR650R 2023
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE ECLUTCH 2025
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE ECLUTCH 2024
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2024
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2025
HONDA CBR650R 2024
HONDA CBR650R 2025
HONDA CBR650R ECLUTCH 2024
HONDA CBR650R ECLUTCH 2025
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2026
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE ECLUTCH 2026
HONDA CBR650R 2026
HONDA CBR650R ECLUTCH 2026
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2019
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2023
| Item ID | 238307 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21954R |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 960 g |
| Net weight | 460 g |
| Dimensions | 68×98×277 mm |
PUIG 21954R Puig Chain Tensioner fitted for HONDA CBR650R Rot
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping