Renew your bike's windshield with the T.X. from Puig for Scooters. Designed for the most competitive models of the market, Puig manufactures the piece in 4mm PMMA (Polymethylmethacrylate). It is impact resistant and with great aerodynamic capacity. The new T.X. guarantees an avant-garde and innovative design, a new protection against inclement weather and a barrier against pollution present in large cities. In addition, a new safety measure for the rider against insects or objects. Puig provides the piece in transparent finish and its installation to the bike will be easy while aided by the classic Puig installation instructions.
T.X.
suitable for :
SUZUKI ADDRESS 125i E5 2021
SUZUKI ADDRESS 125i E5 2022
SUZUKI ADDRESS 125i E5 2023
SUZUKI ADDRESS 125i E5 2024
SUZUKI ADDRESS 125i E5 2025
SUZUKI ADDRESS 125i E5 2026
| Item ID | 237662 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21691W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2560 g |
| Net weight | 2060 g |
| Dimensions | 91×520×565 mm |
PUIG 21691W T.X. fitted for SUZUKI ADDRESS 125i E5 Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping