Protect the digital screen of your motorcycle with this practical vinyl. More and more motorcycle models incorporate an LCD screen as an instrument panel, which is why Puig has this protector in its catalog that prevents annoying damage caused by scratches, dirt accumulation and premature wear. Manufactured specifically for each motorcycle model, the vinyl layer is made of a special material that filters air bubbles, allowing a perfect fit and placement.
Dashboard Protector
suitable for :
HONDA XL750 TRANSALP 2023
HONDA XL750 TRANSALP 2024
HONDA CB750 HORNET 2023
HONDA CB750 HORNET 2024
| Item ID | 233841 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21499W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 170×300×1 mm |
PUIG 21499W Dashboard Protector fitted for HONDA XL750 TRANSALP Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping