Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
HONDA CB500 HORNET 2024
HONDA CB500 HORNET 2025
HONDA CB500 HORNET 2026
HONDA CB500 HORNET ECLUTCH 2026
HONDA CB750 HORNET 2023
HONDA CB750 HORNET 2024
HONDA CB750 HORNET 2025
HONDA CB750 HORNET 2026
HONDA CB750 HORNET ECLUTCH 2026
| Item ID | 233835 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21493N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1280 g |
| Net weight | 780 g |
| Dimensions | 104×223×254 mm |
PUIG 21493N License Plate Holders fitted for HONDA CB500 HORNET Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping