Protect the digital screen of your motorcycle with this practical vinyl. More and more motorcycle models incorporate an LCD screen as an instrument panel, which is why Puig has this protector in its catalog that prevents annoying damage caused by scratches, dirt accumulation and premature wear. Manufactured specifically for each motorcycle model, the vinyl layer is made of a special material that filters air bubbles, allowing a perfect fit and placement.
Dashboard Protector
suitable for :
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2021
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2021
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2022
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2022
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2022
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2023
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2023
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2023
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2024
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2024
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2025
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2025
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2024
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2025
| Item ID | 233807 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21478W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 170×300×1 mm |
PUIG 21478W Dashboard Protector fitted for KTM 1290 SUPER ADVENTURE R Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping