Tank pad with a standard form featuring the motorcycle model in the central section, either black or silver depending on the color of bike tank. We have two colors: black and silver. We do not have specific tank protectors for all motorcycle models on the market but for the most popular ones.
DIMENSIONS (HEIGHT X WIDTH): 213 x 128 MM
suitable for :
KAWASAKI Z900RS 2019
KAWASAKI Z900RS 2020
KAWASAKI Z900RS 2021
KAWASAKI Z900RS 2022
KAWASAKI Z900RS 2023
KAWASAKI Z900RS 2024
KAWASAKI Z900RS 2025
KAWASAKI Z900RS 2018
KAWASAKI Z900RS 2026
| Item ID | 233673 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21425N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 0×165×260 mm |
PUIG 21425N Spirit Tank Pads fitted for KAWASAKI Z900RS Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping