Make your motorcycle more exclusive and improve this aesthetic part, a unique functional part of your motorcycle with the cap for the reservoir of the brake fluid PUIG. The Catalan manufacturer presents its new tank covers for the brake fluid machined from an aluminium block, providing greater protection to the tank itself, and anodized in different colors to customize your bike to the max. All under the exclusive HI-TECH design by PUIG. The base of the piece is provided in black and will be on the top of the piece where you can choose the color that best matches your motorcycle.
Front Brake liquid tank cover
suitable for :
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER S RH1250S 2021
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER S RH1250S 2022
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER S RH1250S 2023
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER S RH1250S 2024
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER S RH1250S 2025
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER S RH1250S 2026
| Item ID | 232800 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21386O |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 59×73×152 mm |
PUIG 21386O Front Brake liquid tank cover fitted for HARLEY DAVIDSON SPORTSTER S RH1250S Gold
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping