It consists of a central body made of polyamide (impact and abrasion resistant) and two pieces (front and rear) made of thermoplastic elastomer to absorb possible impacts with the rider. Its racing design has an aerodynamic character with the use of side wings that in turn have the function of absorbing part of the impact in the event of a fall given their conical configuration. To personalize the slider, the elastic parts (front and back) can be purchased in different colors. Protector compatible with all the references that mounted the Pro protector.
PRO 2.0.
suitable for :
HONDA CB650F 2014
HONDA CB650F 2015
HONDA CB650F 2016
HONDA CB650F 2017
HONDA CB650F 2018
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2020
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2021
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2022
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2025
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2024
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2026
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2019
HONDA CB650R NEO SPORTS CAFE 2023
| Item ID | 232652 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21312N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2480 g |
| Net weight | 1980 g |
| Dimensions | 175×235×170 mm |
PUIG 21312N Pro 2.0 Frame Sliders fitted for HONDA CB650F Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping