Offer greater protection to the swingarm of your motorcycle with the new PHB 19 rear axle slider from PUIG. Machined from a nylon block with a reduced weight of 265 gr, it will protect this delicate area of your motorcycle while it reinforces the suspension. In addition to the protective function, its design inspired by the "Racing" style will show the true competitive character of your bike. Caps in color black are supplied along with the axle sliders. If you want to add a touch of color to the piece, you can buy anodized rings with the color that best suits the looks of your bike.
PHB19 SWING ARM PROTECTOR
suitable for :
VOGE DS800X RALLY 2025
VOGE DS800X RALLY 2026
VOGE DS800 RALLY 2025
VOGE DS800 RALLY 2026
APRILIA TUAREG 660 2022
APRILIA TUAREG 660 2023
APRILIA TUAREG 660 2024
APRILIA TUAREG 660 2025
APRILIA TUAREG 660 2026
APRILIA TUAREG 660 RALLY 2026
| Item ID | 232537 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21244N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 840 g |
| Net weight | 340 g |
| Dimensions | 60×70×470 mm |
PUIG 21244N PHB19 Swing Arm Protector fitted for VOGE DS800X RALLY Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping