Renew your bike's windshield with the T.X. from Puig for Scooters. Designed for the most competitive models of the market, Puig manufactures the piece in 4mm PMMA (Polymethylmethacrylate). It is impact resistant and with great aerodynamic capacity. The new T.X. guarantees an avant-garde and innovative design, a new protection against inclement weather and a barrier against pollution present in large cities. In addition, a new safety measure for the rider against insects or objects. Puig provides the piece in transparent finish and its installation to the bike will be easy while aided by the classic Puig installation instructions.
T.X.
suitable for :
SYM FIDDLE 50 ie 4T AC E5 2021
SYM FIDDLE 50 ie 4T AC E5 2022
SYM FIDDLE 50 ie 4T AC E5 2023
SYM FIDDLE 125 ie 4T AC 2021
SYM FIDDLE 125 ie 4T AC 2022
SYM FIDDLE 125 ie 4T AC 2023
SYM FIDDLE 125 ie 4T LC 2021
SYM FIDDLE 125 ie 4T LC 2022
SYM FIDDLE 125 ie 4T LC 2023
SYM FIDDLE 50 ie 4T AC E5 2024
SYM FIDDLE 50 ie 4T AC E5 2025
SYM FIDDLE 125 ie 4T LC 2024
SYM FIDDLE 125 ie 4T LC 2025
SYM FIDDLE 125 ie 4T LC 2026
SYM FIDDLE 50 ie 4T AC E5 2026
| Item ID | 220006 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20846W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1240 g |
| Net weight | 740 g |
| Dimensions | 374×376×50 mm |
PUIG 20846W T.X. fitted for SYM FIDDLE 50 ie 4T AC E5 Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping