Give your bike extra protection with the V-Tech Line Touring Windshield from Puig. Manufactured in 4mm high impact acrylic, it has been carefully designed, developed and tested in the wind tunnel to achieve maximum efficiency and strength in the face of inclement weather and gusty wind, guaranteeing a high degree of aerodynamic resistance. Its main feature is the angled shape in its central and lateral section that facilitates air channelling, redirecting it to the lateral areas and minimizing turbulence. It is easy to assamble and you can have the V-Tech line Touring Windshield in a few minutes. To facilitate the work, Puig offers an instruction booklet with it. Check if the part is homologated by the German KBA and if it is already included in the homologation in the DOCUMENTS section. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
DIMENSIONS (LENGTH X WIDTH): 600 x 405 mm
suitable for :
HONDA FORZA 125 2021
HONDA FORZA 350 2021
HONDA FORZA 125 2022
HONDA FORZA 350 2022
HONDA FORZA 125 2023
HONDA FORZA 350 2023
HONDA FORZA 125 2024
HONDA FORZA 350 2024
HONDA FORZA 350 2025
HONDA FORZA 125 2025
HONDA FORZA 125 2026
HONDA FORZA 350 2026
| Item ID | 219665 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20679W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1640 g |
| Net weight | 1140 g |
| Dimensions | 640×652×72 mm |
PUIG 20679W Windshield V-Tech Line Touring fitted for HONDA FORZA 125 Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping