Customize the handlebar of your motorcycle with the short handlebar counterweights with PUIG ring. The piece is machined from billet aluminium (only 58g in weight and it measures 30mm), includes the particularity of having a rim embedded in the ends that will give a touch of color to the counterweight with a black finish. Regarding the hoops, PUIG offers a kit of 10 rings total (2 per color) to customize the motorcycle to your liking and includes the colors: black, blue, red, silver and gold. In case you want the green color, this is only used for reference Ref.8498N (Kawasaki and universal). It should be noted that the counterweights are offered in pairs. In the section of spare parts, PUIG also offers the possibility of acquiring the hoops of the counterweights. As for the assembly, attaching the counterweight to your motorcycle is a very easy and precise task and does not require previous modifications to the motorcycle.
Pair of Bar End with ring
suitable for :
APRILIA RS 457 2024
APRILIA RS 457 2025
APRILIA RS 457 2026
APRILIA RS125 2025
APRILIA RS 660 2021
APRILIA RS 660 2022
APRILIA RS 660 2023
APRILIA RS 660 2024
APRILIA RS 660 2025
APRILIA RS 660 FACTORY 2025
APRILIA RS 660 2026
APRILIA RS 660 FACTORY 2026
APRILIA RS125 2026
APRILIA TUONO 457 2025
APRILIA TUONO 457 2026
APRILIA TUONO 125 2025
APRILIA TUONO 125 2026
| Item ID | 219569 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20611N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 640 g |
| Net weight | 140 g |
| Dimensions | 100×144×55 mm |
PUIG 20611N Short Bar end weights with rim fitted for APRILIA RS 457 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping