Before mounting the Puig license plate light, you must take into account its placement. If the serial wiring is not long enough, you can purchase this adapter cable to avoid cutting off the original installation.
Plug&Play wiring kit for license plate light
suitable for :
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2021
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2022
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2023
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2020
HONDA NC750X 2025
HONDA NC750X DCT 2025
HONDA ADV 350 2022
HONDA ADV 350 2023
HONDA ADV 350 2024
HONDA ADV 350 2025
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2025
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2024
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2025
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2024
HONDA ADV 350 2026
HONDA NC750X 2026
HONDA NC750X DCT 2026
HONDA HONDA ADV 350 SE 2026
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2020
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2021
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2022
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2023
| Item ID | 219535 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20590N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 99×198×25 mm |
PUIG 20590N Plug&Play wiring kit for license plate light fitted for HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping