Before mounting the Puig license plate light, you must take into account its placement. If the serial wiring is not long enough, you can purchase this adapter cable to avoid cutting off the original installation.
Plug&Play wiring kit for license plate light
suitable for :
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2023
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 660 S 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2017
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2018
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2019
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2020
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2023
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R LOW 2021
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R LOW 2022
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2024
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2024
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 R 2025
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2025
| Item ID | 219502 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20570N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 28×123×62 mm |
PUIG 20570N Plug&Play wiring kit for license plate light fitted for TRIUMPH STREET TRIPLE 765 S Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping