Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
KAWASAKI ZX-10R 2021
KAWASAKI ZX-10R 2022
KAWASAKI ZX-10RR 2021
KAWASAKI ZX-10RR 2022
KAWASAKI ZX-10RR 2023
KAWASAKI ZX-10R 2023
KAWASAKI ZX-10R 2024
KAWASAKI ZX-10RR 2024
KAWASAKI ZX-10R 2025
KAWASAKI ZX-10RR 2025
KAWASAKI ZX-10R 2026
KAWASAKI ZX-10RR 2026
| Item ID | 219459 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20535N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1240 g |
| Net weight | 740 g |
| Dimensions | 102×224×259 mm |
PUIG 20535N License Plate Holders fitted for KAWASAKI ZX-10R Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping