Renew your bike's windshield with the T.X. from Puig for Scooters. Designed for the most competitive models of the market, Puig manufactures the piece in 4mm PMMA (Polymethylmethacrylate). It is impact resistant and with great aerodynamic capacity. The new T.X. guarantees an avant-garde and innovative design, a new protection against inclement weather and a barrier against pollution present in large cities. In addition, a new safety measure for the rider against insects or objects. Puig provides the piece in transparent finish and its installation to the bike will be easy while aided by the classic Puig installation instructions.
T.X.
suitable for :
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2020
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2021
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2022
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2023
KYMCO AGILITY 125 CITY 2020
KYMCO AGILITY 125 CITY 2021
KYMCO AGILITY 125 CITY 2022
KYMCO AGILITY 125 CITY 2023
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2024
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2025
KYMCO AGILITY 50 CITY 4T 2026
| Item ID | 219447 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20531W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2600 g |
| Net weight | 2100 g |
| Dimensions | 518×553×93 mm |
PUIG 20531W T.X. fitted for KYMCO AGILITY 50 CITY 4T Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping