Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
KTM 790 DUKE 2019
KTM 890 DUKE R 2020
KTM 790 DUKE 2020
KTM 890 DUKE R 2021
KTM 890 DUKE 2021
KTM 890 DUKE R 2022
KTM 890 DUKE L 2021
KTM 890 DUKE L 2022
KTM 890 DUKE L 2023
KTM 890 DUKE R 2023
KTM 890 DUKE GP 2023
KTM 790 DUKE 2022
KTM 890 DUKE GP 2021
KTM 890 DUKE GP 2022
KTM 890 DUKE GP 2024
KTM 890 DUKE R 2024
KTM 890 DUKE GP 2025
KTM 890 DUKE R 2025
KTM 790 DUKE 2023
KTM 790 DUKE 2024
KTM 790 DUKE 2025
KTM 790 DUKE 2026
KTM 790 DUKE 2018
KTM 890 DUKE 2022
KTM 890 DUKE 2023
PU-9683N license plate support compatible for KTM 790 Duke 2018-
KENNZEICHENHALTER PUIG
Beschreibung: schwarz pulverbeschichteter Kennzeichenhalter aus 2mm Stahlblech, keine Änderung an der Verkleidung notwendig, der Neigungswinkel ist stufenlos justierbar, einfache Montageanleitung und mit ABE.
Lieferumfang:
- E-geprüfter Rückstrahler und T-Träger
- E-geprüfte LED-Kennzeichenbeleuchtung
- Verstellbare Blinkeraufnahme (170-200mm)
- Originalblinker sind nicht verwendbar
- verwendbar für Hersteller-Marke-Type : z.B. KTM
- Modell 790 Duke
- Baujahr von bis 2018-
- EG ABE Nummer 9683N
- Marke vom Lieferant Puig
- Produktgruppe Lieferant (Familie) 26
- Produktgruppe Lieferant (Familie) 26
- Artikel-Nummer 9683N
| Item ID | 831 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9683N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 60×85×110 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 9683N License Plate Holders fitted for KTM 790 DUKE Schwarz
PU 9683N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping