Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2018
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2018
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2019
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2019
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2020
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2020
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2021
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2021
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2022
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2022
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2023
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2023
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2024
HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE 2025
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2024
HONDA CB300R NEO SPORTS CAFE 2025
PU-9653N license plate support compatible for Honda CB125R Neo Sports Cafe 2018-
KENNZEICHENHALTER PUIG
Beschreibung: schwarz pulverbeschichteter Kennzeichenhalter aus 2mm Stahlblech, keine Änderung an der Verkleidung notwendig, der Neigungswinkel ist stufenlos justierbar, einfache Montageanleitung und mit ABE.
Lieferumfang:
- E-geprüfter Rückstrahler und T-Träger
- E-geprüfte LED-Kennzeichenbeleuchtung
- Verstellbare Blinkeraufnahme (170-200mm)
- Originalblinker sind nicht verwendbar
- verwendbar für Hersteller-Marke-Type : z.B. Honda
- Modell CB 125R Neo Sports Cafe
- Baujahr von bis 2018-
- EG ABE Nummer 9653N
- Marke vom Lieferant Puig
- Produktgruppe Lieferant (Familie) 26
- Produktgruppe Lieferant (Familie) 26
- Artikel-Nummer 9653N
| Item ID | 841 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9653N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1320 g |
| Net weight | 820 g |
| Dimensions | 112×208×332 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 9653N License Plate Holders fitted for HONDA CB125R NEO SPORTS CAFE Schwarz
PU 9653N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping