With this support, you can mount the original indicators of your motorcycle on the Puig license plate holder, avoiding modifications to the electrical connections. The piece is made of steel and has a black EPOXY paint finish.
PAIR OF SUPPORT FOR ORIGINAL TURN LIGHT
suitable for :
SUZUKI GSX-S1000 2015
SUZUKI GSX-S1000F 2015
SUZUKI SV650 2016
SUZUKI GSX-S1000 2016
SUZUKI GSX-S1000F 2016
SUZUKI GSX-S1000 2017
SUZUKI SV650 2017
SUZUKI SV650X 2018
SUZUKI SV650X 2019
SUZUKI GSX-S750 2020
SUZUKI SV650X 2020
SUZUKI GSX-S750 2021
SUZUKI SV650X 2021
SUZUKI GSX-S1000 2022
SUZUKI GSX-S950 2022
SUZUKI GSX-S1000GT 2022
SUZUKI GSX-S1000 2023
SUZUKI GSX-S1000GT 2023
SUZUKI GSX-S950 2023
SUZUKI GSX-S1000GT TRAVEL EDITION 2022
SUZUKI GSX-S1000GT TRAVEL EDITION 2023
SUZUKI GSX-S1000GT 2024
SUZUKI GSX-S1000GX 2024
SUZUKI GSX-S1000 2024
SUZUKI GSX-S1000GT 2025
SUZUKI GSX-S1000GX 2025
SUZUKI GSX-S1000GX SPORT 2024
SUZUKI GSX-S1000GX TOURING 2024
SUZUKI GSX-S1000GX SPORT 2025
SUZUKI GSX-S1000GX TOURING 2025
SUZUKI GSX-8R 2024
SUZUKI GSX-8R 2025
SUZUKI GSX-S1000 2025
SUZUKI GSX-8TT 2025
SUZUKI SV650X 2022
SUZUKI SV650X 2023
SUZUKI SV650X 2024
SUZUKI GSX-8R 2026
SUZUKI GSX-8TT 2026
SUZUKI GSX-S1000 2026
SUZUKI GSX-S1000GT 2026
SUZUKI GSX-S1000GX 2026
SUZUKI GSX-S750 2017
SUZUKI GSX-S750 2018
SUZUKI GSX-S750 2019
SUZUKI GSX-8S 2023
SUZUKI GSX-8S 2024
SUZUKI GSX-8S 2025
SUZUKI GSX-8S 2026
| Item ID | 183644 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9452N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 60×80×110 mm |
PUIG 9452N Support for Original Turn Light fitted for SUZUKI GSX-S1000 Schwarz
PU 9452N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping