RADIKAL fuel cap designed with aggressive and sporty shapes available in various colors: blue, red, gray and green (Kawasaki models only). We have several designs of caps to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend verify the design of the fuel cap with all our fuel caps diagrams when ordering. Check technical section.
suitable for :
KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2017
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2017
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2017
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2018
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2018
KTM 1290 SUPERDUKE R 2018
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2019
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2019
KTM 1290 SUPERDUKE R 2020
KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2020
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S 2020
KTM 1290 SUPERDUKE R 2021
KTM 1290 SUPERDUKE R 2022
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2022
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2023
KTM 1290 SUPERDUKE R 2023
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2024
KTM 1290 SUPERDUKE R 2024
KTM 1290 SUPERDUKE RR 2022
KTM 1290 SUPERDUKE RR 2023
KTM 1290 SUPERDUKE RR 2024
KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2021
KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2022
KTM 1290 SUPER ADVENTURE T 2023
KTM 1290 SUPERDUKE R 2017
KTM 1290 SUPERDUKE R EVO 2022
KTM 1290 SUPERDUKE R EVO 2023
KTM 1290 SUPERDUKE GT 2025
KTM 1290 SUPERDUKE R 2019
| Item ID | 183642 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9447U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 160×220×2 mm |
PUIG 9447U Radikal Fuel Cap Covers fitted for KTM 1290 SUPER ADVENTURE T Grau
PU 9447U Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping