Customize your bike with the special arch strips from Puig. Thanks to its design, you will be able to equip your motorbike with that racing character that you have always wanted. These are strips made with the same material as premium arch strips, PVC, but with the peculiarity of being wider and prints the name of the motorcycle, they are offered in a great variety of colors. The strips are compatible with tires from 14" to 21" inches. Thanks to its PVC construction, Puig strips will be spared against any impacts or scratches and also add protection against sun rays. Puig special arch strips are available for the most popular motorcycles on the market and they come in many colors. As for the installation, it is very easy to apply, since it has an adhesive strip that will allow you to stick it and detach it before its final application.
GAME 8 STRIPS ON ARCH - LOGO ER6
suitable for :
KAWASAKI ER-6N 2006
KAWASAKI ER-6F 2006
KAWASAKI ER-6F 2009
KAWASAKI ER-6N 2010
KAWASAKI ER-6F 2010
KAWASAKI ER-6N 2012
KAWASAKI ER-6N 2013
KAWASAKI ER-6N 2014
KAWASAKI ER-6N 2015
KAWASAKI ER-6N 2016
KAWASAKI ER-6F 2012
KAWASAKI ER-6F 2013
KAWASAKI ER-6F 2014
KAWASAKI ER-6F 2015
KAWASAKI ER-6F 2016
KAWASAKI ER-6N 2008
KAWASAKI ER-6N 2007
KAWASAKI ER-6N 2011
KAWASAKI ER-6N 2009
KAWASAKI ER-6F 2008
KAWASAKI ER-6F 2007
KAWASAKI ER-6F 2011
| Item ID | 183545 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9311V |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 640 g |
| Net weight | 140 g |
| Dimensions | 0×0×0 mm |
PUIG 9311V Special arch strips fitted for KAWASAKI ER-6N Grün
PU 9311V Grün
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping