Customize your bike with the special arch strips from Puig. Thanks to its design, you will be able to equip your motorbike with that racing character that you have always wanted. These are strips made with the same material as premium arch strips, PVC, but with the peculiarity of being wider and prints the name of the motorcycle, they are offered in a great variety of colors. The strips are compatible with tires from 14" to 21" inches. Thanks to its PVC construction, Puig strips will be spared against any impacts or scratches and also add protection against sun rays. Puig special arch strips are available for the most popular motorcycles on the market and they come in many colors. As for the installation, it is very easy to apply, since it has an adhesive strip that will allow you to stick it and detach it before its final application.
GAME 8 STRIPS ON ARCH - LOGO Scrambler
suitable for :
DUCATI SCRAMBLER ICON 2015
DUCATI SCRAMBLER ICON 2016
DUCATI SCRAMBLER CLASSIC 2015
DUCATI SCRAMBLER CLASSIC 2016
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2015
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2016
DUCATI SCRAMBLER SIXTY2 2016
DUCATI SCRAMBLER ICON 2017
DUCATI SCRAMBLER CLASSIC 2017
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2017
DUCATI SCRAMBLER SIXTY2 2017
DUCATI SCRAMBLER DESERT SLED 2017
DUCATI SCRAMBLER ICON 2018
DUCATI SCRAMBLER CLASSIC 2018
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2018
DUCATI SCRAMBLER SIXTY2 2018
DUCATI SCRAMBLER DESERT SLED 2018
DUCATI SCRAMBLER 1100 2018
DUCATI SCRAMBLER 1100 SPORT 2018
DUCATI SCRAMBLER 1100 SPECIAL 2018
DUCATI SCRAMBLER ICON 2019
DUCATI SCRAMBLER SIXTY2 2019
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2019
DUCATI SCRAMBLER DESERT SLED 2019
DUCATI SCRAMBLER 1100 2019
DUCATI SCRAMBLER 1100 SPORT 2019
DUCATI SCRAMBLER 1100 SPECIAL 2019
DUCATI SCRAMBLER 1100 2020
DUCATI SCRAMBLER 1100 SPORT 2020
DUCATI SCRAMBLER 1100 SPECIAL 2020
DUCATI SCRAMBLER CAFE RACER 2020
DUCATI SCRAMBLER ICON 2020
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2020
DUCATI SCRAMBLER SIXTY2 2020
DUCATI SCRAMBLER DESERT SLED 2020
DUCATI SCRAMBLER ICON 2021
DUCATI SCRAMBLER ICON 2022
DUCATI SCRAMBLER ICON 2023
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2023
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2024
DUCATI SCRAMBLER ICON 2024
DUCATI SCRAMBLER ICON 2025
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2025
DUCATI SCRAMBLER FULL THROTTLE 2026
DUCATI SCRAMBLER ICON 2026
DUCATI SCRAMBLER CAFE RACER 2017
DUCATI SCRAMBLER CAFE RACER 2018
DUCATI SCRAMBLER CAFE RACER 2019
| Item ID | 183393 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9134V |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 660 g |
| Net weight | 160 g |
| Dimensions | 145×500×4 mm |
PUIG 9134V Special arch strips fitted for DUCATI SCRAMBLER ICON Grün
PU 9134V Grün
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping