With the range of X-TREME fuel cap protectors from PUIG, protect your motorcycle of possible impacts and scratches in addition to increasing the resistance to UVP. PUIG offers a great variety of designs so you can find the one that fits your model perfectly. Before making the purchase, it is important to check the cap’s design against the measurements of the motorcycle
suitable for :
KTM 690 DUKE 2016
KTM 690 DUKE R 2016
KTM 690 DUKE R 2017
KTM 690 DUKE 2017
KTM 690 DUKE 2018
KTM 690 DUKE 2019
| Item ID | 183347 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9067C |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 161×220×1 mm |
PUIG 9067C Fuel Cap Protector X-treme fitted for KTM 690 DUKE Carbon look
PU 9067C Carbon look
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping