With the range of X-TREME fuel cap protectors from PUIG, protect your motorcycle of possible impacts and scratches in addition to increasing the resistance to UVP. PUIG offers a great variety of designs so you can find the one that fits your model perfectly. Before making the purchase, it is important to check the cap’s design against the measurements of the motorcycle
suitable for :
KAWASAKI ZX-10R 2016
KAWASAKI ZX-10R 2017
KAWASAKI ZX-10RR 2017
KAWASAKI ZX-10RR 2018
KAWASAKI NINJA H2 SX 2019
KAWASAKI ZX-10RR 2019
KAWASAKI Z900RS 2019
KAWASAKI NINJA H2 SX 2020
KAWASAKI ZX-10R 2020
KAWASAKI ZX-10RR 2020
KAWASAKI Z900RS 2020
KAWASAKI Z900RS 2021
KAWASAKI Z900RS 2022
KAWASAKI Z900RS 2023
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2019
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2020
KAWASAKI ZX-10RR NINJA PERFORMANCE 2017
KAWASAKI ZX-10RR NINJA PERFORMANCE 2018
KAWASAKI NINJA H2 SX 2021
KAWASAKI Z900RS 2024
KAWASAKI Z900RS 2025
KAWASAKI Z900RS 2018
KAWASAKI ZX-10R 2018
KAWASAKI ZX-10R 2019
KAWASAKI Z900RS SE 2023
KAWASAKI Z900RS SE 2022
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2016
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2017
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2018
KAWASAKI ZX-10R NINJA PERFORMANCE 2016
KAWASAKI ZX-10R NINJA PERFORMANCE 2017
KAWASAKI ZX-10R NINJA PERFORMANCE 2018
KAWASAKI Z900RS SE 2024
KAWASAKI Z900RS SE 2025
KAWASAKI Z900RS 2026
KAWASAKI Z900RS SE 2026
| Item ID | 183346 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9065C |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 160×220×2 mm |
PUIG 9065C Fuel Cap Protector X-treme fitted for KAWASAKI ZX-10R Carbon look
PU 9065C Carbon look
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping