Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
HONDA CB500F 2016
HONDA CBR500R 2016
HONDA CB500F 2017
HONDA CBR500R 2017
HONDA CB500F 2018
HONDA CBR500R 2018
HONDA CBR500R 2019
HONDA CBR500R 2020
HONDA CB500F 2020
HONDA CBR500R 2021
HONDA CB500F 2021
HONDA CB500F 2022
HONDA CBR500R 2022
HONDA CB500F 2023
HONDA CBR500R 2023
HONDA CB500F 2024
HONDA CBR500R 2024
HONDA CBR500R 2025
HONDA CBR500R 2026
HONDA CBR500R ECLUTCH 2026
HONDA CB500F 2019
| Item ID | 186901 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 8722N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1200 g |
| Net weight | 700 g |
| Dimensions | 102×225×258 mm |
PUIG 8722N License Plate Holders fitted for HONDA CB500F Schwarz
PU 8722N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping