RADIKAL fuel cap designed with aggressive and sporty shapes available in various colors: blue, red, gray and green (Kawasaki models only). We have several designs of caps to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend verify the design of the fuel cap with all our fuel caps diagrams when ordering. Check technical section.
suitable for :
KAWASAKI Z125 2019
KAWASAKI NINJA 125 2019
KAWASAKI Z400 2019
KAWASAKI Z400 2020
KAWASAKI NINJA 125 2020
KAWASAKI Z125 2020
KAWASAKI NINJA 125 2021
KAWASAKI Z125 2021
KAWASAKI Z125 2022
KAWASAKI Z125 2023
KAWASAKI Z250SL 2015
KAWASAKI Z250SL 2016
KAWASAKI NINJA 250SL 2015
KAWASAKI NINJA 250SL 2016
KAWASAKI NINJA 125 2022
KAWASAKI NINJA 125 2023
KAWASAKI Z125 2024
KAWASAKI NINJA 125 2025
KAWASAKI NINJA 125 2024
KAWASAKI Z300 2015
KAWASAKI Z300 2017
KAWASAKI Z300 2016
KAWASAKI Z125 2025
KAWASAKI NINJA 125 2026
KAWASAKI Z125 2026
| Item ID | 183090 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 8269R |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 160×220×2 mm |
PUIG 8269R Radikal Fuel Cap Covers fitted for KAWASAKI Z125 Rot
PU 8269R Rot
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping