Tank pad with a standard form featuring the motorcycle model in the central section, either black or silver depending on the color of bike tank. We have two colors: black and silver. We do not have specific tank protectors for all motorcycle models on the market but for the most popular ones.
Z800
suitable for :
KAWASAKI Z800 2013
KAWASAKI Z800 2014
KAWASAKI Z800 2015
KAWASAKI Z800 2016
KAWASAKI Z800E 2013
KAWASAKI Z800E 2014
KAWASAKI Z800E 2015
KAWASAKI Z800E 2016
| Item ID | 182907 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 7484N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 0×165×260 mm |
PUIG 7484N Spirit Tank Pads fitted for KAWASAKI Z800 Schwarz
PU 7484N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping