The end ring for the Yamaha exhaust pipe T-MAX 530 (2012 to 2016, T-MAX DX / SX (2017) and Kymco AK550 is part of Puig's Hi-Tech Parts customization catalog. From billet aluminum and featuring a colorful, high-quality anodized finish, its attractive minimalist design is available in blue, black, gold and red, so that each user can choose between a discreet and elegant tuning or a more striking color for these sports maxiscooter.
T-MAX 530 / SX / DX
suitable for :
YAMAHA T-MAX 530 2012
YAMAHA T-MAX 530 2013
YAMAHA T-MAX 530 2014
YAMAHA T-MAX 530 2015
YAMAHA T-MAX 530 2016
| Item ID | 182805 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 7358O |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 105×235×39 mm |
PUIG 7358O End Tube For Exhaust fitted for YAMAHA T-MAX 530 Gold
PU 7358O Gold
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping