RADIKAL fuel cap designed with aggressive and sporty shapes available in various colors: blue, red, gray and green (Kawasaki models only). We have several designs of caps to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend verify the design of the fuel cap with all our fuel caps diagrams when ordering. Check technical section.
suitable for :
KAWASAKI NINJA 250R 2008
KAWASAKI NINJA 250R 2009
KAWASAKI NINJA 250R 2010
KAWASAKI NINJA 250R 2011
KAWASAKI NINJA 250R 2012
KAWASAKI NINJA 300 2013
KAWASAKI NINJA 300 2014
KAWASAKI NINJA 300 2015
KAWASAKI NINJA 300 2016
KAWASAKI NINJA 300 2017
| Item ID | 38053 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6314R |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 1×161×220 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6314R Radikal Fuel Cap Covers fitted for KAWASAKI NINJA 250R Rot
PU 6314R Rot
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping