NAKED fuel cap cover designed with elegant and minimalist shapes. We have several designs of caps to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend verify the design of the fuel cap with all our fuel caps diagrams when ordering. Check technical section.
Nº of screws: 6
suitable for :
APRILIA SHIVER 900 2017
APRILIA SHIVER 900 2018
APRILIA SHIVER 900 2019
APRILIA SHIVER 900 2020
| Item ID | 37990 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6293U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 1×170×298 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6293U Naked Fuel Cap Covers fitted for APRILIA SHIVER 900 Grau
PU 6293U Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping