Increase the comfort and safety of your motorcycle with deflectors for PUIG screens/fairings. Designed in up to four deflectors models of different shapes and sizes to adapt them to the Puig-OEM windshields / windscreens that have enough stiffness to support them. The deflectors are easily fixed to the screen by means of a tilting metal mechanism without the need to drill holes on the screen. The parts have the German ABE approval certificate 30774. To know which deflector would better fit to the mounted screen on your motorcycle, contact us at info@puig.tv?
Deflector 1
suitable for :
UNIVERSAL UNIVERSAL UNIVERSAL
Puig 4639W Visor transparent XXX scheiben Set
Puig 4639W Visor transparent XXX scheiben Set, Puig
Puig screen-deflector clear for Windshieldn
- Baujahr von bis: xx-xx-xx
- dimension: xxx-xxx-xxx
- type: XXX
- Hauptkategorie: Spoiler
- Hersteller-Marke-Type: spoiler
- Manufacturer Part Number: 4639W
- Marke vom Lieferant: Powermint
- Produkte: Spoiler
- Produzent: Puig
- Set / Kit: Kit
Art.No: 4639W
| Item ID | 34440 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 4639W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 760 g |
| Net weight | 260 g |
| Dimensions | 50×145×320 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 4639W Screen Deflector fitted for UNIVERSAL UNIVERSAL Transparent
PU 4639W Screen Deflector Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping