Improve the passenger’s comfort and grip on the motorcycle with universal PUIG handles. Made of lightweight aluminium and black EPOXI paint, they will be the best complement to improve your passenger’s travel on the motorcycle, caring for and preserving the looks of your motorcycle to the fullest. The handles are fixed by screws to the cap of the tank of the motorcycle. The model that best fits your vehicle will be determined by the number of screws needed to fix it to the tank cap. It is recommended that you check the number of screws for fixing the part on your motorcycle before making the purchase of the product.
Number of screw: 5
suitable for :
YAMAHA YZF-R1 2004
YAMAHA YZF-R1 2005
YAMAHA YZF-R1 2003
YAMAHA YZF-R1 2006
YAMAHA YZF-R1 2007
YAMAHA YZF-R1 2008
YAMAHA YZF-R1 2009
YAMAHA YZF-R1 2010
YAMAHA YZF-R1 2011
YAMAHA YZF-R1 2012
YAMAHA YZF-R1 2013
YAMAHA YZF-R1 2014
YAMAHA YZF-R3 2018
YAMAHA YZF-R6 2004
YAMAHA YZF-R6 2005
YAMAHA YZF-R6 2006
YAMAHA YZF-R6 2007
YAMAHA YZF-R6 2008
YAMAHA YZF-R6 2009
YAMAHA YZF-R6 2010
YAMAHA YZF-R6 2011
YAMAHA YZF-R6 2012
YAMAHA YZF-R6 2013
YAMAHA YZF-R6 2014
YAMAHA YZF-R6 2015
YAMAHA YZF-R6 2016
YAMAHA YZF-R1 2002
| Item ID | 182118 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 4615N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 960 g |
| Net weight | 460 g |
| Dimensions | 31×205×255 mm |
PUIG 4615N Holders fitted for YAMAHA YZF-R1 Schwarz
PU 4615N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping