The most proud bikers of their motorbikes take care of them to the very last detail. The smallest elements can make a difference. The covers for the Puig rear-view mirror will achieve a clean and well-finished image in case of removing the mirrors to enter the circuit. The pieces are made from an aluminum block anodized in black, a tone that matches any sporty model. Its design is specially designed to not stand out on the fairing, maintaining its shape and structural functionality.
Rearview Mirrors Caps Kit
suitable for :
KAWASAKI ZX-10R 2016
KAWASAKI ZX-10R 2017
KAWASAKI ZX-10RR 2017
KAWASAKI ZX-10RR 2018
KAWASAKI ZX-10RR 2019
KAWASAKI ZX-10RR NINJA PERFORMANCE 2017
KAWASAKI ZX-10RR NINJA PERFORMANCE 2018
KAWASAKI ZX-10R 2018
KAWASAKI ZX-10R 2019
KAWASAKI ZX-10R 2021
KAWASAKI ZX-10R 2022
KAWASAKI ZX-10RR 2021
KAWASAKI ZX-10RR 2022
KAWASAKI ZX-10RR 2023
KAWASAKI ZX-10R 2023
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2016
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2017
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2018
KAWASAKI ZX-10R NINJA PERFORMANCE 2016
KAWASAKI ZX-10R NINJA PERFORMANCE 2017
KAWASAKI ZX-10R NINJA PERFORMANCE 2018
KAWASAKI ZX-10R 2024
KAWASAKI ZX-10RR 2024
KAWASAKI ZX-10R 2025
KAWASAKI ZX-10RR 2025
KAWASAKI ZX-10R 2026
KAWASAKI ZX-10RR 2026
| Item ID | 185890 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3847N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 600 g |
| Net weight | 100 g |
| Dimensions | 54×87×147 mm |
PUIG 3847N Rearview Mirrors Caps fitted for KAWASAKI ZX-10R Schwarz
PU 3847N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping