Give more protection to your motorcycle with the front fender extension from PUIG. The extension is made of ABS material which is highly resistant to impacts, it will be the ideal protection to prevent debris coming from the front wheel and impacting the body of your motorcycle or directly against you. The extension comes in black finish to match the look of your motorcycle. PUIG, has a specific extesion for the most popular motorcycles models on the market: for naked, type R, crosstourer, etc. For its installation, PUIG provides rivets to install the fender extension to ensure a permanent attachment to the motorcycle's original mudguard. Only for reference 9203N - it is offered with glue for its installation. Together with the part and in order to facilitate its assembly, PUIG provides tips to facilitate the placement of the part to your motorcycle.
Front fender extension
suitable for :
YAMAHA X-MAX 125 2023
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX 2023
YAMAHA YP 125 R X-MAX 2023
YAMAHA YP 125 R X-MAX TECH MAX 2023
YAMAHA X-MAX 125 2024
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX 2024
YAMAHA X-MAX 300 2024
YAMAHA X-MAX 300 2023
YAMAHA X-MAX 400 2018
YAMAHA X-MAX 125 2018
YAMAHA X-MAX 125 2019
YAMAHA X-MAX 125 2020
YAMAHA X-MAX 125 2021
YAMAHA X-MAX 125 2022
YAMAHA X-MAX 300 2017
YAMAHA X-MAX 300 2018
YAMAHA X-MAX 300 2019
YAMAHA X-MAX 300 2020
YAMAHA X-MAX 300 2021
YAMAHA X-MAX 300 2022
YAMAHA X-MAX 400 2017
YAMAHA X-MAX 400 2019
YAMAHA X-MAX 400 2020
YAMAHA X-MAX 400 2021
YAMAHA X-MAX 400 2022
YAMAHA X-MAX 400 2023
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX + 2023
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX + 2024
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX + 2023
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX + 2024
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX 2023
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX 2024
YAMAHA X-MAX 125 2025
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX + 2025
YAMAHA X-MAX 125 TECH MAX 2025
YAMAHA X-MAX 300 2025
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX + 2025
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX 2025
YAMAHA X-MAX 300 2026
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX + 2026
YAMAHA X-MAX 300 TECH MAX 2026
| Item ID | 181962 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3664N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 150×165×39 mm |
PUIG 3664N Front fender extension fitted for YAMAHA X-MAX 125 Schwarz
PU 3664N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping