Make your motorcycle more exclusive and improve this aesthetic part, a unique functional part of your motorcycle with the cap for the reservoir of the brake fluid PUIG. The Catalan manufacturer presents its new tank covers for the brake fluid machined from an aluminium block, providing greater protection to the tank itself, and anodized in different colors to customize your bike to the max. All under the exclusive HI-TECH design by PUIG. The base of the piece is provided in black and will be on the top of the piece where you can choose the color that best matches your motorcycle.
Front Brake liquid tank cover
suitable for :
SUZUKI GSX-S1000 2022
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2021
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2022
SUZUKI GSX-S1000GT 2022
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2023
SUZUKI GSX-S1000 2023
SUZUKI GSX-S1000GT 2023
SUZUKI GSX-S1000GT TRAVEL EDITION 2022
SUZUKI GSX-S1000GT TRAVEL EDITION 2023
SUZUKI GSX-S1000 KATANA 2023
SUZUKI GSX-S1000 KATANA 2024
SUZUKI GSX-S1000GT 2024
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2024
SUZUKI GSX-S1000 KATANA 2019
SUZUKI GSX-S1000 KATANA 2020
SUZUKI GSX-S1000 KATANA 2021
SUZUKI GSX-S1000 KATANA 2022
SUZUKI GSX-S1000GX 2024
SUZUKI GSX-S1000 2024
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2025
SUZUKI GSX-S1000 KATANA 2025
SUZUKI GSX-S1000GT 2025
SUZUKI GSX-S1000GX 2025
SUZUKI GSX-S1000GX SPORT 2024
SUZUKI GSX-S1000GX TOURING 2024
SUZUKI GSX-S1000GX SPORT 2025
SUZUKI GSX-S1000GX TOURING 2025
SUZUKI GSX-S1000 2025
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA 2026
SUZUKI GSX-S1000 2026
SUZUKI GSX-S1000GT 2026
SUZUKI GSX-S1000GX 2026
SUZUKI GSX-R1300 HAYABUSA SPECIAL EDITION 2026
| Item ID | 181955 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3648P |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 55×72×156 mm |
PUIG 3648P Front Brake liquid tank cover fitted for SUZUKI GSX-S1000 Silber
PU 3648P Silber
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping