With this support, you can mount the original indicators of your motorcycle on the Puig license plate holder, avoiding modifications to the electrical connections. The piece is made of steel and has a black EPOXY paint finish.
PAIR OF SUPPORT FOR ORIGINAL TURN LIGHT
suitable for :
HONDA CB500F 2020
HONDA CB500F 2021
HONDA CB500F 2022
HONDA CBR500R 2022
HONDA CB500F 2023
HONDA CBR500R 2023
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2021
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2022
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2023
HONDA CB500F 2024
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE 2020
HONDA CBR500R 2024
HONDA CBR500R 2025
HONDA CBR500R 2026
HONDA CBR500R ECLUTCH 2026
HONDA CB500F 2019
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2020
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2021
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2022
HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2023
| Item ID | 184669 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 1945N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 620 g |
| Net weight | 120 g |
| Dimensions | 58×80×107 mm |
PUIG 1945N Support for Original Turn Light fitted for HONDA CB500F Schwarz
PU 1945N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping