The Puig wellnuts offer the maximum capacity of absorption of the vibrations of the motorcycle. With the passage of time and kilometers, the original wellnuts lose their elasticity and their ability to dampen vibrations, which causes a noticeable reduction in driving comfort and the appearance of annoying noises. With the wellnuts of our catalog, these problems are completely solved and the fineness of operation of the motorcycle is recovered. They are universal, with multiple applications, and are available without screws and screws, in various sizes. They are supplied in bags of 25 units.
With nut incorporated M4 (25 units in sac) 14 x 5 x 1,5 x 11,5 x 13 x 10
suitable for :
UNIVERSAL UNIVERSAL UNIVERSAL
| Item ID | 181614 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 1887N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 113×100×15 mm |
PUIG 1887N Wellnuts fitted for UNIVERSAL UNIVERSAL Schwarz
PU 1887N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping