Add extra protection to your motorcycle with a Puig rear fender extension. It’s made of ABS material, highly resistant to any type of impact and painted in matt black to preserve the motorcycle’s look. The assembly of the fender extension takes place over the original motorcycle’s fender and it’s attached by screws supplied by Puig. To attach the fender extension, it is necessary to drill holes on the original part. Puig allows you to download a document from the following link with useful tips to facilitate the assembly of the fender extension.
Rear Fender extension
suitable for :
KTM 125 DUKE 2017
KTM 390 DUKE 2017
KTM 125 DUKE 2018
KTM 390 DUKE 2018
KTM 125 DUKE 2019
KTM 390 ADVENTURE 2020
KTM 125 DUKE 2020
KTM 390 DUKE 2020
KTM 390 ADVENTURE 2021
KTM 390 DUKE 2021
KTM 125 DUKE 2021
KTM 390 ADVENTURE 2022
KTM 390 DUKE 2022
KTM 125 DUKE 2022
KTM 125 DUKE 2023
KTM 390 ADVENTURE 2023
KTM 390 DUKE 2023
KTM 390 ADVENTURE 2024
KTM 390 ADVENTURE SW 2024
KTM 390 DUKE 2019
| Item ID | 184655 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 1882J |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 139×203×24 mm |
PUIG 1882J Rear Fender extension fitted for KTM 125 DUKE Mattschwarz
PU 1882J Mattschwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping